مطمئن نیستید که چه کاری با گلهای طبیعی تان انجام دهید؟ نگه داشتن خاطره خاطرات خود آسان تر از آن است که فکر می کنید. گل های با ارزش خود مانند دسته گل عروسی را خشک کنید تا زیبایی و ارزش احساسی خود را حفظ کند. در زیر دو روش خشک کردن گل را به صورت گام به گام برایتان آورده ایم.

 

ابتدا برای ارزیابی اینکه آیا گل ها به خوبی خشک می شوند، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

خشک کردن با هوا بهترین راه حل برای دسته ها و برای گل های قوی مانند گل رز، و یا گونه های کوچک و طولانی مدت مانند اسطوخودوس می باشد.

 

گل های زیبای فردی مانند گل داودی، گل رز و گل لاله گزینه های خوبی برای خشک کردن با مایکروویو می باشند که رنگ و ساختار آنها را بهتر از خشک کردن با هوا حفظ می کند.

 

برای گل های حساس تر مثل نیلوفرهای دیگر، روش دیگری را حفظ کنید مانند فشار دادن.

شکوفه های کاملا بالغ احتمالا گلبرگ های خود را در فرآیند خشک شدن از دست خواهند داد، بنابراین برای خشک کردن گل هایتان صبر نکنید.

 

نحوه خشک کردن گل ها,روش خشک کردن گل

خشک کردن با هوا بهترین راه حل برای دسته گل ها است

 

چگونه گل ها را با هوا خشک کنید.

1. برگ های پر از گل و ساقه ها را به طول مورد نظر (نه کمتر از شش اینچ) برش بزنید. برای اینکه گل در طول فرآیند خشک کردن رنگ خود را حفظ کند، مطمئن شوید که آنها را مکانی تاریک و بدون نور قرار دادید، به محض اینکه آنها برش داده شدند.

 

2. گل ها را با نخی ببندید و به جایی به صورت برعکس آویزان کنید.

3. گل ها را دو تا سه هفته در همان مکان بدون نور قرار بدهید تا کاملا خشک شوند.

 

بعد از خشک شدن می توانید به گل ها اسپری بدون رنگ بزنید. و آن ها را در گلدانی نگهداری کنید.

 

خشک کردن انواع گل های طبیعی, مراحل خشک کردن گل های طبیعی

بعد از خشک شدن می توانید به گل ها اسپری بدون رنگ بزنید

 

نحوه خشک کردن گل ها با مایکروویو

این روش خشک کردن گل نیاز به ژل سیلیکا دارد که می توانید در فروشگاه های صنایع دستی پیدا کنید. این ژل شکل گل را حفظ می کند و می تواند بارها و بارها مورد استفاده قرار گیرد.

 

1. یک ظرف ایمن مایکروویو پیدا کنید که انوازه گل شما شود و در مایکروویو قرار بگیرد. این ظرف پس از انجام این کار، نباید برای غذا استفاده شود (از ظرفی که می خواهید دوباره برای غذا استفاده کنید، استفاده نکنید).

 

2. پایین ظرف را با یک اینچ یا دو ژل سیلیکا بپوشانید، کمی بیشتر برای شکوفه های بزرگتر. گل ها را در آن قرار دهید و سپس روی گل ها را با ژل بپوشانید. به طوری که روی گل ها را بپوشانید.

 

خشک کردن مرحله ای گل های طبیعی,تکنیک های خشک کردن گل ها

برای خشک کردن گل با مایکروویو نیاز به ژل سیلیکا دارید

 

3. ظرف مخزن را در مایکروویو قرار دهید. دمای مایکروویو و زمان با توجه به نوع گل متفاوت است، بنابراین این مرحله نیاز به کمی آزمایش و خطا دارد. مایکروویو را در یک یا دو درجه حرارت بالا از درجه یخ زدایی برای 2 تا 5 دقیقه قرار دهید. (رزها می توانند گرمای بیشتری را تحمل کنند، در حالی که گل ها ترجیح می دهند دمای کمتری داشته باشند.) پس از یک دوره کوتاه، گل خود را بررسی کنید. که گرما و زمان مورد نیاز گل تان را پیدا کنید و آن را تغییر بدهید.

 

4. هنگامی که گل ها خشک شدند، در مایکروویو را باز کنید و ظرف را بلافاصله بپوشانید. ظرف مخزن را از مایکروویو بردارید، کمی روی گل را باز کنید و آن را 24 ساعت به همین صورت بگذارید.

 

5. ژل ها را با یک برس از گلبرگ ها جدا کنید و اسپری اکریلیک روی آن بپاشید.

 

نکاتی برای خشک کردن گل ها, خشک کردن گل های طبیعی

هنگامی که گل ها خشک شدند، روی گل را باز کنید

 

در نهایت، گل های خشک خود را در گلدانی قرار بدهید. گل های خشک شده به سرعت در نور خورشید یا گرمای شدید فرو می ریزند، بنابراین آنها را دور از پنجره ها نگه دارید.

 

نحوه خشک کردن گل با مایکروویو, خشک کردن انواع گل های طبیعی

خشک کردن گل با مایکروویو

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته


اسنپ مایکروویو ,استفاده ,سیلیکا ,اسپری ,پیدا ,بپوشانید ,پیدا کنید ,قرار دهید ,مایکروویو قرار ,اسپری بدون ,قرار بدهید منبع

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آپشن خودرو | استریو آرام سایت تبلیغاتی سافت موزیک انسان و طبیعت کسب درآمد از اینترنت ، کسب و کار اینترنتی ، تجارت الکترونیک :.جذابکده.: وبلاگ پرشین ترک راهنمای بارداری آنچه باید درمورد اقتصاد بدانیم LOST FILE عيدى بنياد جانبازان سال 97 تلگرام طلایی سازگار با اندروید پایین درس آزاد فرهنگ بومی ۲ فارسی رمان یکبار نگاهم کن ترانه کم اوردم دوباره بغضم امون نداره تقصیر هیچی نبود دست پخت روزگاره دانلود اهنگ بشکنه دستت سرنوشت که یارمه دانلود اهنگ ترکیه ایی گیدی یوروم در وایو موزیک ریمیآهنگ تی ام بمسئله ای نی از دی جی سونامی انشا عینی نوشابه آهنگ هنوز دیر نیست از نسرین